Wiele branż obecnie przenosi swoje działania do sieci. Z dóbr Internetu korzystają nie tylko firmy oferujące produkty, ale też usługi. Posiadając stronę internetową w prosty i szybki sposób, mogą dotrzeć do zupełnie nowych klientów. Jeśli poszukujesz rozwiązania dla Twojej strony internetowej, z pewnością spotkasz się z pojęciem WordPress. Czym jest?

WordPress — system szyty na miarę Twojego biznesu

CMS WordPress to obecnie najbardziej popularny na rynku system zarządzania treścią. Cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na to, że jego obsługa jest bardzo prosta! Pozwala stworzyć stronę firmową, bloga i… wiele więcej!

WordPress umożliwia dodawanie nowych treści, działów stron www, wpisów na blogu bez znajomości skomplikowanych kodów HTML oraz PHP. W prosty sposób możesz je edytować, a także dodawać lub usuwać zdjęcia.

To rozwiązanie doskonałe, by stworzyć stronę firmową. Taką witrynę można łatwo aktualizować bez ponoszenia ogromnych kosztów. Co więcej, w szybki sposób pozwoli pozyskać zupełnie nowych klientów. Jeśli nie masz czasu na stworzenie strony www, zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów do tworzenia stron internetowych WordPress.

Powody, dla których warto wybrać WordPress

 1. Popularność

System ten z pewnością jest światowym gigantem w zakresie CMS. Dlaczego? WordPress jest stosunkowo prosty w obsłudze, a także nieustannie rozwijany. Na każdym kroku pojawiają się ulepszenia, wtyczki i nowe możliwości. To sprawdzony system, bardzo intuicyjny, z którego korzystają miliony przedsiębiorców. 

 1. Bezpieczeństwo.

Warto mieć na uwadze, że system ten jest całkowicie bezpieczny. Stosowanie długich haseł, instalowanie wtyczek ze sprawdzonych źródeł, a także aktualizacje WordPress zapewniają korzystanie z tego systemu na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Nie musisz obawiać się o ataki!

 1. Wszechstronność.

Powodem stworzenia WordPressa były niegdyś blogi. System jednak tak się rozwinął, że pozwolił stworzyć o wiele większe możliwości niż same treści blogowe. W prosty sposób można zbudować stronę firmową, a nawet sklep www. WordPress może być wykorzystany do utworzenia:

 • sklepu internetowego,
 • portalu ogłoszeniowego,
 • kursów online,
 • sprzedaży biletów,
 • forum,
 • blogów

i wiele więcej! Możliwości są nieograniczone, dzięki zastosowaniu odpowiednich wtyczek rozszerzających funkcjonalność witryn.

 1. Wtyczki.

WordPress posiada wiele aktualizacji, a w tym wtyczki pozwalające rozbudowywać stronę www o nowe możliwości. Nawet zwykły blog może stać się rozwiniętym sklepem internetowym. Wtyczki umożliwiają rozbudowę strony pod kątem SEO, tłumaczenia na inne języki, a także dbanie o prędkość czytania strony www. Mimo gotowych rozwiązań stworzyć można stronę dopasowaną do potrzeb. To podejście budżetowe oraz mniej uzależnione od wykonawców zewnętrznych.

 1. Integracja

Dostawcy wielu usług oferują rozwiązania do połączenia się ze stroną, która oparta jest na CMS WordPress. Stąd możliwość integracji z bramkami płatności, serwisami internetowymi, social mediami oraz obsługiwaniem księgowości.

Postaw na WordPress

To tylko niektóre z zalet WordPress, które udowadniają, jak dostępny i łatwy jest ten system, aby stworzyć stronę internetową. To najbardziej uniwersalna platforma, z której skorzysta zarówno osoba działająca w sieci jako bloger, jak i właściciel marki lub handlowiec. Popularność systemu wśród wielu znanych firm świadczy, że to dobry wybór dla Twojej strony internetowej.